Stránka spolku příznivců aplikované fyziky je určena studentům, kteří uvažují o studiu na vysokých školách s technickým zaměřením a všem příznivcům přírodovedných předmětů, především matematiky, fyziky a informatiky. Páteř spolku tvoří seminaristé. Věnujeme se základům technického kreslení, strojírenství, nauce o materiálech, moderním technologiím a automatizaci. Učíme se vytvářet projektovou dokumentaci v CAD systémech a programovat řídící jednotky. Získané poznatky aplikujeme v praxi, výrobou jednoduchých modelů a pomůcek určených především pro výuku. Naše práce je týmová. Členem týmu se můžeš stát i ty. Stačí si vybrat projekt a zapojit se do aktivit spolku.

Ing. Bc. Rostislav GondíkHotové projekty


×
Model pouliční lampy ovládané fotorezistorem. Reaguje na intenzitu světla. Při západu slunce se lampa pozvolna rozsvítí a při východu slunce zhasne.

   


×
Model parkovací závory ovládané infračerveným zářením. Při příjezdu na parkoviště otevřete a zase zavřete závoru dálkovým ovladačem.

   


×
Semafor, který donutí dopravní prostředek zpomalit na požadovanou rychlost. Ultrazvukový senzor zachytí váš pohyb. Informaci odešle do řídící jednotky, která ji vyhodnotí a aktivuje semafor.